Apple chce pobierać pieniądze za podcasty

Apple chce zwiększyć zainteresowanie twórców podcastów własną platformą ich dystrybucji. W tym celu koncern planuje stworzenie usługi subskrypcyjnej.

Podcasty w ostatnich latach mocno zyskały na popularności, gdyż wiele osób uwielbia ich słuchać na smartfonach w domu do pracy lub szkoły. Zainteresowało się więc nimi wiele platform streamingowych, udostępniając je swym użytkownikom, a jedną z popularniejszych jest Spotify.

Apple również oferuje podcasty za pomocą aplikacji Podcast, przy czym udostępnia je całkowicie za darmo, co niewątpliwie cieszy użytkowników. Z biznesowego punktu widzenia nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dla twórców podcastów taka oferta jest bowiem mało atrakcyjna, ponieważ nie zarabiają na swej twórczości. Nie są więc szczególnie zainteresowani współpracą z amerykańskim koncernem.

Firma z Cupertino planuje to zmienić i według najnowszych raportów zamierza uruchomić serwis udostępniający podcasty w ramach subskrypcji. Dotychczas nie próbowała monetyzować tej usługi, ale to się wkrótce może zmienić. Koncern liczy bowiem na to, że możliwość zarabiania na podcastach przyciągnie więcej ich autorów. To podniesie atrakcyjność oferty, a przy okazji przyniesie koncernowi dodatkowe zyski.

Na tę chwilę nie wiemy kiedy nowa usługa mogłaby zacząć działać. Jeśli jednak koncern faktycznie ma ją w planach, to na pewno zapowie ją podczas eventu WWDC 2021, który odbędzie się w połowie bieżącego roku.

Apple

Źródło

You may also like...