Sprzedaż iPhone’ów spadła aż o 60 procent

Luty nie był najlepszym miesiącem dla producentów smartfonów. W Chinach sprzedaż sprzętu Apple, Huawei oraz Xiaomi, spadła o kilka milionów sztuk.

Epidemia koronawirusa wpływa nie tylko na proces produkcji smartfonów w Chinach, ale również sprzedaż tych urządzeń. W lutym zanotowano bowiem w tym kraju gigantyczny spadek zainteresowania sprzętem mobilnym, który dotknął Apple, Huawei oraz Xiaomi.

Jednym z większych poszkodowanych jest koncern z Cupertino, który w lutym sprzedał jedynie 494 tys. urządzeń. Jest to 60 procentowy spadek sprzedaży w porównaniu do lutego 2019 roku, kiedy to sprzedano 1,27 mln telefonów. Jeśli porównamy to z 2 mln smartfonó sprzedanymi jeszcze w styczniu, to widać wyraźnie, że zainteresowanie sprzętem amerykańskiego koncernu zmniejszyło się znacznie.

Nie tylko Apple zanotowało spory spadek sprzedaży, gdyż w przypadku chińskich producentów było podobnie. Lokalne firmy w lutym 2019 roku sprzedały łącznie 12,72 mln urządzeń, natomiast w zeszłym miesiącu było to jedynie 5,85 mln sztuk. Według Chińskiej Akademii Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych, winę za taki stan rzeczy ponosi koronawirus. Spowodował bowiem zamknięcie wielu fabryk, a dodatkowym czynnikiem jest ograniczenie podróży. Rząd prosi bowiem obywateli, by pozostali w domach.

Według firm badawczych IDC i Canalys, w pierwszym kwartale tego roku sprzedaż smartfonów może zmniejszyć się aż o 20 procent.

Apple

Źródło

You may also like...