Apple liderem tegorocznych świąt

Brak Galaxy Note 7 sprawił, że w tym roku, najchętniej kupowanym smartfonami pod choinkę, były urządzenia firmy Apple. Tak wynika z najnowszego raportu analityków z firmy Flurry.

Szybki rozwój technologii spowodował, że w ramach prezentów gwiazdkowych, coraz chętniej kupujemy sobie smartfony. W tym roku liderem na tym polu okazała się firma Apple, która może pochwalić się największą liczbą aktywacji.Firma Flurry postanowiła sprawdzić smartfony jakich producentów, miały podczas tegorocznych świąt najwięcej aktywacji. Z zebranych danych wynika, że niekwestionowanym liderem na tym polu okazała się firma Apple, której urządzenia zgromadziły aż 44% wszystkich aktywacji. Na drugim miejscu uplasował się natomiast ubiegłoroczny lider zestawienia Samsung, z wynikiem zaledwie 21% aktywacji. Na kolejnych pozycjach, daleko za Samsungiem, uplasowały się Huawei oraz LG.Dodam, że w zeszłym roku koreański gigant zajmował pierwsze miejsce. W tym roku było to jednak mało prawdopodobne, przede wszystkim ze względu na problemy z Galaxy Note 7. Dwukrotne wycofanie tego modelu ze sprzedaży oraz wiele przypadków eksplozji urządzenia sprawiły, że część klientów straciła zaufanie do firmy i przesiadła się na sprzęt konkurencji.

Dla Samsunga taka sytuacja oznacza naturalnie spore straty, a jak duże będą, przekonamy się podczas prezentacji rocznych wyników finansowych.

Źródło: Sammobile.com

You may also like...