T-Mobile zablokowało ładowanie Galaxy Note 7 w USA

T-Mobile jest pierwszym z mobilnych operatorów działających na terenie Stanów Zjednoczonych, który definitywnie wyłączył Galaxy Note 7. Najnowsza aktualizacja uniemożliwia ładowanie tego smartfonu oraz wyświetla na jego ekranie informację dotyczącą wycofania sprzętu z rynku.

Choć większość wycofanych z rynku egzemplarzy Galaxy Note 7 zostało już zwróconych do sklepów, to kilkuset tysięczna grupa osób nadal korzysta z tego sprzętu, narażając się na ryzyko pożaru.Samsung wraz z operatorami komórkowymi podjął więc działania, które mają na celu zmuszenie klientów do zwrócenia telefonu. Najpierw ograniczono możliwość ładowania baterii europejskiego modelu do zaledwie 30%, a w niektórych państwach odcięto telefon od sieci, więc nie da się już z niego korzystać.

Teraz podjęto jeszcze bardziej radykalny krok i całkowicie wyłączono funkcję ładowania baterii. Oznacza to, że telefonu nie da się już naładować, a więc gdy akumulator się wyczerpie, stanie się on całkowicie bezużyteczny.Jako pierwsza na rynku amerykańskim, wprowadziła ją sieć T-Mobile, ale nie będzie jedyna. Inne sieci również planują podobny krok i tak AT&T oraz Verizon uczynią to 5 stycznia 2017 roku, natomiast Sprint zrobi to samo 8 stycznia.

Dystrybucja aktualizacji wyłączającej ładowanie Galaxy Note 7 rozpoczęła się także na innych rynkach.

Źródło: T-mobile.com

You may also like...