Apple Maps kładzie nacisk na wyszukiwanie jedzenia i usług medycznych

Apple Maps wprowadza nowe priorytety dla wyszukiwanych usług. Aplikacja kładzie teraz nacisk na znajdywanie sklepów i restauracji oraz usług medycznych.

Technologiczne firmy dostosowują się do nowej rzeczywistości wywołanej epidemią koronawirusa. Dopasowują więc swe produkty i usługi do aktualnych potrzeb społeczeństwa, którymi w pierwszym rzędzie są posiłki oraz opieka medyczna.

Parę dni temu Google wprowadziło w Google Maps zmiany, ułatwiające znalezienie restauracji dostarczających jedzenie z dowozem. Teraz podobne funkcje przygotowała również konkurencyjna aplikacja Apple Maps, oferowana przez firmę z Cupertino.

Nawigacja ustawia nowe priorytety dla wyszukiwanych biznesów, skupiając się przede wszystkim na żywności oraz usługach medycznych. Poszukiwane usługi w przypadku iPhone’ów są teraz wyświetlane na samej górze. Może to być duże ułatwienie dla osób, które wracając z pracy potrzebują zrobić zakupy, lub też szukają pomocy lekarza. W obecnych czasach znalezienie np., czynnego gabinetu stomatologicznego nie jest sprawą łatwą. A przecież ludzie przez cały czas chorują i potrzebują pomocy z różnych powodów.

Użytkownicy mogą już korzystać ze zmian wprowadzonych w nawigacji. W tej chwili nie wiadomo jednak czy opcje dostępne są we wszystkich krajach, w których działa nawigacja, czy tylko w niektórych.

Apple Maps

Źródło

You may also like...