Google Maps pokaże restauracje dostarczające posiłki

Google Maps wprowadza nową funkcję, która ułatwi przeżycie w czasie epidemii koronawirusa. Aplikacja pokaże restauracje realizujące zamówienia z dowozem.

Obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa spowodowały zamknięcie barów i restauracji. Jeśli ktoś nie gotuje w domu i dotychczas stołował się w takich lokalach, ma obecnie poważny problem. Nie każda restauracja oferuje bowiem posiłki z dowozem do domu, więc znalezienie odpowiedniej mogłoby stanowić problem.

Z pomocą przychodzi więc koncern Google, który wzbogacił swą aplikację Google Maps o zupełnie nową, bardzo pomocną funkcję. Dzięki najnowszej aktualizacji, nawigacja pozwala łatwo znaleźć na mapie restauracje, które dostarczają posiłki z dowozem lub umożliwiają odbiór osobisty. Jeśli więc będziemy wracali po pracy do domu, możemy znaleźć restaurację, do której wpadniemy po drodze, by odebrać zamówiony wcześniej posiłek.

Niestety nie wszędzie możliwe jest korzystanie z nowej funkcji. Póki co jej dostępność ograniczono tylko do USA, Kanady, Francji, a także Włoch. Być może w niedalekiej przyszłości pojawi się także w innych krajach. Ale na razie nic nam na ten temat nie wiadomo.

Dodam, że nie jest to pierwsza funkcja związana z koronawirusem, którą Google wprowadziło do aplikacji Google Maps. Kilka tygodni temu pojawiła się opcja dla przedsiębiorców, dzięki której mogą poinformować klientów o tymczasowym zamknięciu swych biznesów.

Google Maps

Źródło

You may also like...