Apple uruchamia programy naprawcze. Dotyczą smartfona iPhone X oraz MacBooka Pro

Apple zapowiedziało właśnie uruchomienie dwóch programów naprawczych swego sprzętu. Dotyczą problemów z ekranem w iPhone X oraz wadliwych dysków w MacBooku Pro.

Producenci elektroniki użytkowej rzadko oferują nam sprzęt pozbawiony jakichkolwiek wad. Co jakiś czas na jaw wychodzą bowiem usterki, które znacznie utrudniają lub wręcz uniemożliwiają korzystanie z zakupionego produktu. Często są to również wady fabryczne, a wówczas producent zmuszony zostaje do uruchomienia programu naprawczego,

Apple w ostatnich latach kilkukrotnie uruchamiało tego typu programy w celu wyeliminowania różnych usterek i właśnie zapowiedziało dwa kolejne. Ucieszą się z nich z pewnością właściciele smartfona iPhone X, jak również MacBooków Pro, wyprodukowanych w 2017 i 2018 roku.

W przypadku smartfona problemem jest tzw. dotyk ducha. Wyświetlacz w tym modelu czasem reaguje, choć nikt go nie dotyka, a innym razem przestaje reagować na dotyk. Każdy kto stwierdzi u siebie taką usterkę, może skontaktować się z oficjalnym serwisem producenta w celu naprawy sprzętu, która będzie darmowa. Firma ostrzega jednak, że jeśli telefon ma pęknięty ekran lub inne uszkodzenia, wówczas te usterki muszą one zostać naprawione w pierwszej kolejności.

Natomiast w MacBookach Pro występuje problem z dyskiem SSD, który jest wadliwy, co prowadzi do utraty danych. Usterka dotyczy 13-calowego modelu wyprodukowanego w okresie od czerwca 2017 do czerwca 2018 roku.

Sprawdzenia czy Wasz sprzęt kwalifikuje się do darmowej naprawy, możecie dokonać na stronie producenta.

iPhone X

Źródło: Apple.com

You may also like...