Apple stworzy nowy iPhone. Nie będzie jednak dostępny dla każdego

Apple planuje stworzenie specjalnej wersji swego smartfona. Nowy iPhone nie będzie jednak dostępny dla każdego, gdyż powstanie wyłącznie dla specjalistów ds. bezpieczeństwa.

iOS tak jak każde oprogramowanie posiada sporo błędów, które mogą mieć różne skutki. Część z nich powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie sprzętu, ale niektóre mogą otwierać furtki dla hakerów, umożliwiając przejęcie kontroli nad sprzętem. W przypadku urządzenia, w którym trzymamy ważne dane i które ma dostęp do naszej karty kredytowej jest to szczególnie groźne.

Apple przywiązuje więc dużą wagę do wyszukiwania takich luk. Firma od trzech lat prowadzi specjalny program polowania na błędy, w którym może uczestniczyć każdy. Jeśli uda nam się znaleźć jakąś lukę, wówczas możemy nieźle na tym zarobić, gdyż producent płaci za każdą z nich. Kwoty uzależnione są od wagi znaleziska, więc wypłaty za te najgroźniejsze przekraczają nawet 100 tys. dolarów.

Firma chce pomóc ekspertom ds. bezpieczeństwa w wyszukiwaniu luk, dlatego stworzy dla nich specjalny smartfon. Nowy iPhone będzie miał doskonale znaną nam specyfikację, jednak pojawią się pewne zmiany w jego oprogramowaniu. Urządzenie ma być bardziej przyjazne specjalistom, dlatego zdjęte zostaną z niego standardowe zabezpieczenie.

Będzie też kilka dodatkowych opcji, które powinny zdecydowanie ułatwić pracę ekspertom wyszukującym groźnych luk. Na chwilę obecną nie wiemy jednak kiedy specjalna wersja smartfona będzie gotowa i trafi do specjalistów.

iPhone

Źródło: Theverge.co

You may also like...