Project Treble przyspieszy dystrybucję Androida

Google pracuje nad kolejną koncepcją, która powinna skrócić czas oczekiwania na nowe aktualizacje Androida. Pomysł Project Treble, skierowany jest do producentów OEM.

Każdy użytkownik smartfona doskonale wie, że producenci tych urządzeń nie spieszą się jeśli chodzi o udostępnienia nowych wersji Androida. Bardzo często trzeba miesiącami czekać na nową aktualizację. A nawet jeśli została już udostępniona, to zanim dotrze na wszystkie rynki, mija mnóstwo czasu.

Jest to największy problem w przypadku producentów OEM, którzy bardzo długo każą nabywcom swego sprzętu czekać na nowe wersje Androida. Google chce więc takim firmom pomóc i zapowiada Project Treble. Nie wdając się w szczegóły techniczne nowego pomysłu, znacznie uprości on proces przygotowywania i testowania nowych aktualizacji systemowych. A także sprawdzania go pod kątem kompatybilności z poszczególnymi modelami smartfonów.

Niestety radość z nowego projektu Google studzi informacja, że nie będzie on obejmował starszych smartfonów. Dotyczyć będzie więc jedynie nowych modeli, które pojawią się na rynku już z Androidem O oraz przyszłymi wersjami popularnej platformy.

Z urządzeń obecnej generacji, które są kompatybilne z architekturą Project Treble, wymienić można jedynie telefony Google Pixel.

Project Treble

Źródło: Googleblog.com

You may also like...