Apple opóźnia premierę AirPods

Jeśli chcieliście kupić do Waszego iPhone’a 7 nowe słuchawki AirPods, to będziecie musieli trochę poczekać. Apple potwierdziło, że ich premiera nie odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie.

Wprowadzony niedawno do sprzedaży iPhone 7 nie ma już standardowego gniazda słuchawkowego, lecz złącze lightning, co oznacza konieczność zakupu nowych słuchawek lub specjalnej przejściówki pozwalającej korzystać z dotychczas posiadanych.W komplecie ze smartfonem producent dostarcza nowe słuchawki EarPods, natomiast dla klientów preferujących wersje bezprzewodowe, oferować miał model AirPods. Niestety te ostatnie szybko nie pojawią się w sprzedaży. Apple wydało właśnie oświadczenie, w którym informuje, że ich premiera się opóźni.

AirPods miało trafić do sklepów w październiku, będzie trzeba jeszcze trochę na nie poczekać. Producent nie wyjaśnił wprawdzie co jest przyczyną takiej decyzji, lecz nieoficjalnie mówi się, że jest z nimi sporo problemów technicznych, zaś bateria działa bardzo krótko. Informacje te pochodzą z testów przedprodukcyjnych nowego produktu.

Przypomnę tylko, że słuchawki te mają być bardzo drogie, gdyż wyceniono je na 160 dolarów. W znacznie niższej cenie, można więc kupić wiele dużo lepszych modeli.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...

2 komentarze

  1. Slawek03100 pisze:

    To poproszę o nazwy tych “dużo lepszych i tańszych słuchawek”.

    • Marek pisze:

      Nie będę wymieniał wszystkich modeli, bo to nie miałoby sensu, ale podejrzewam, że sporo modeli będzie lepszych i tańszych, np. Sennheiser OCX 686G Sports, JBL Everest 100, Beats Powerbeats 2, Bose SoundSport i parę innych. Te modele, których miałem okazję słuchać, kosztują połowę tego co AirPodsy, a na pewno nie będą grały gorzej.