Apple planuje produkcję ubrań. Nie będą to jednak zwykłe ciuchy

Najnowszy patent wskazuje, że Apple może być zainteresowane produkcją ubrań. Firma pracuje nad inteligentnymi ciuchami wyposażonymi w sensory.

Nie jest żadną tajemnicą, że Apple w ostatnim czasie coraz bardziej skupia się na produkcji sprzętu o funkcjach medycznych. Nowa generacja Apple Watch posiada więc funkcję EKG, a mówi się, że przyszły model mógłby dostać również nieinwazyjny monitor glukozy. Firma zamierza jednak wyjść ze swym pomysłem poza urządzenia noszone.

Media odkryły nowy patent amerykańskiego koncernu, który wskazuje na zainteresowanie produkcją ubrań. Apple nie chce jednak stać się kolejnym domem mody. Chodzi tu o ubrania inteligentne, wyposażone w nowoczesne funkcje. Patent opisuje bowiem sposób tworzenia materiału wyposażonego w niewidoczne okablowanie. Przewody byłyby połączone z różnego rodzaju sensorami monitorującymi nasze zdrowie.

Czujniki mierzyłyby np., ilość produkowanego potu podczas ćwiczeń, temperaturę ciała, puls itp., przekazując informacje do aplikacji mobilnej. W ten sposób użytkownik mógłby monitorować swój trening, podnosząc jego efektywność.

Naturalnie jest to tylko patent, więc nie oznacza to, że amerykańska firma zacznie od razu produkować takie ubrania. Nie wiadomo nawet czy w ogóle ma takie plany, czy jedynie zabezpiecza technologie. Z drugiej jednak strony koncern z Cupertino nie byłby jedynym, który interesuje się inteligentnymi ubraniami. Google również bada tę koncepcję za pomocą Projektu Jacquard. W przyszłości inteligentne ubrania mogą bowiem okazać się niezwykle przydatne.

ubrań

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...