Apple Pay wreszcie pozwala płacić za aplikacje w cyfrowym sklepie Apple

Apple rozszerzyło funkcjonalność systemu Apple Pay o współpracę z własnym cyfrowym sklepem. Użytkownicy mogą od teraz wygodnie płacić za książki, muzykę oraz aplikacje.

Apple Pay to bardzo popularny system mobilnych płatności, wykorzystywany przez miliony osób w wielu krajach. Aplikacja umożliwia płacenie za zakupy w sklepach fizycznych oraz internetowych, bez konieczności wyciągania z kieszeni portfela. Jest więc bardzo wygodnym narzędziem ułatwiającym robienie zakupów, które znacznie upraszcza proces uiszczania należności.

Dużym zaskoczeniem dla użytkowników tej platformy jest więc fakt, jest bezużyteczna w firmowym cyfrowym sklepie Apple. Nie możemy więc korzystać z niej do płacenia za treści tam dostępne. Amerykańska firma wreszcie dostrzegła ironię tej sytuacji, gdyż bez zbędnego rozgłosu rozszerzyła funkcjonalność swego systemu również o wspomniany sklep.

Użytkownik może więc użyć Apple Pay do zapłacenia za aplikacje, muzykę, filmy lub ebooki zakupione w App Store. Nowa funkcja jest aktualnie dostępna tylko na wybranych rynkach. Można korzystać z niej m.in., w USA, Kanadzie, Australii, Singapurze, Hong Kongu, Tajwanie, Rosji, Ukrainie oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Funkcję wprowadzono po stronie serwerów, a więc użytkownik nie musi instalować żadnej aktualizacji.

Posiadacze sprzętu mobilnego amerykańskiej firmy Apple z pewnością ucieszą się z nowej możliwości. Teraz będą mogli wygodnie kupować cyfrowe treści za pomocą jednej aplikacji.

Apple Pay

Źródło: Macrumors.com

You may also like...