Apple zmienia politykę dotyczącą aplikacji i udostępnia użytkownikom nową formę prezentów

Apple zmienia regulamin dotyczący prezentów związanych z mikrotransakcjami, obecnymi w aplikacjach mobilnych. Teraz będzie można przesyłać kupione przedmioty.

Jeszcze do niedawna wytyczne Apple dotyczące zakupów dokonywanych za pośrednictwem aplikacji, zakazywały robienia z nich prezentów. Innymi słowy, nie mogliśmy wysłać naszemu przyjacielowi wirtualnych monet lub innych przedmiotów, ułatwiających zabawę w jego ulubionej grze.

Amerykański koncern postanowił jednak całkowicie zmienić podejście do tej kwestii. Firma wprowadziła właśnie zmiany do regulaminu, dopuszczające taką właśnie formę prezentów. Zmiany wprowadzono bez zbędnego rozgłosu, choć oczywiście nie umknęły uwadze zachodnich mediów. Jak donosi witryna MacRumors, obecny regulamin wygląda nieco inaczej. Pojawiła się w nim klauzula informująca o dopuszczeniu przekazania innej osobie kupionych przedmiotów w ramach prezentu. Jeśli jednak prezent nie przypadnie obdarowanemu do gustu, to i tak go nie zwróci. O zwrot pieniędzy za zakup może starać się tylko ich nabywca. Natomiast same przedmioty nie podlegają wymianie.

Wprowadzona zmiana była niewątpliwie konieczna. W cyfrowym sklepie pojawia się bowiem coraz więcej aplikacji umożliwiających dokonywanie zakupów bezpośrednio z ich poziomu. Możliwość przekazania ich w prezencie np., naszemu dziecku lub przyjacielowi, z pewnością spodoba się użytkownikom smartfonów.

Na pewno docenią to użytkownicy wielu gier, takich jak Fortnite czy PUBG, gdzie możliwość kupowania dodatkowych przedmiotów jest bardzo rozbudowana.

prezentów

Źródło: Macrumors.com

You may also like...