Samsung podnosi moc ładowania swych powerbanków

Samsung projektuje nowy powerbank, który zaskoczy krótkim czasem ładowania sprzętu. Produkt będzie wspierał standard szybkiego ładowania o mocy aż 25 W.

Współczesne smartfony potrzebują dużo energii, zużywanej przez duże ekrany, mocne procesory oraz zestawy kilku aparatów. Aby uniknąć sytuacji wyczerpania się baterii poza domem, wielu użytkowników nosi ze sobą powerbank, pomagający w sytuacjach awaryjnych. Problem w tym, że te przydatne gadżety mają zazwyczaj niewielką moc, więc naładowanie telefonu przy ich pomocy jest dość czasochłonne.

Samsung projektuje jednak zupełnie nowy powerbank, który powinien ten czas znacząco skrócić. Z dokumentów FCC wynika, że inżynierowie koreańskiego koncernu pracują nad produktem obsługującym 25 W standard szybkiego ładowania. Będzie więc idealnie pasował do modeli z serii Galaxy Note 10, które fabrycznie obsługują wspomniany standard. Urządzenie dysponować ma również baterią o pojemności 10000 mAh, która pozwoli naładować nasz sprzęt ponad dwa razy.

FCC pokazało również fotografię nowego sprzętu, na której widać dwa porty USB-C. Można więc założyć, że powerbank pozwoli równocześnie ładować dwa różne urządzenia, choć oczywiście to na razie tylko spekulacje.

Produkt Samsunga będzie ładował nasze smartfony nie tylko kablem, lecz także bezprzewodowo. Na wspomnianej fotografii widzimy bowiem również matę indukcyjną. Wątpliwie jest jednak to, by takie ładowanie odbywało się z pełną mocą 25 W i raczej możemy oczekiwać nieco słabszej mocy 15 W.

Produkt jest aktualnie w fazie rozwoju, więc nie mamy informacji o jego cenie oraz dacie premiery. Na początku stycznia w Las Vegas odbędą się jednak targi CES 2020, na których zapewne uzyskamy więcej szczegółów. Samsung z pewnością się tam pojawi, by zaprezentować światu swe najnowsze produkty z kategorii elektroniki użytkowej.

powerbank

Źródło

You may also like...