Nowy Jork zastąpi uliczne lampy żarówkami LED

Żarówki LED mimo że kosztowne w zakupie, oferują same zalety. Począwszy od zbliżonej do rzeczywistej temperatury barwy światła, na niższych kosztach eksploatacji kończąc. Dlatego Nowy Jork chce nimi zastąpić wszystkie lampy uliczne.

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg oraz Janette Sadik-Khan, szefowa działu transportu, wspólnie ogłosili plan wymiany 250,000 uliczny lamp na żarówki LED. Będzie to największa tego typu akcja w całym kraju i zostanie zakończona w 2017 roku.

Nie podano co prawda jej kosztów, ale poinformowano, że dzięki tej zmianie zaoszczędzone zostaną niemałe pieniądze podatników. Szacuje się, że roczne oszczędności sięgną 6 milionów dolarów tylko na kosztach energii, oraz 8 milionów dolarów na serwisowaniu wszystkich lamp.

Żarówki LED nie pozwolą zaoszczędzić spore pieniądze, lecz także z powodu wyższej jasności, zapewnią lepsze oświetlenie 9600 km miejskich ulic 19,200 km chodników.

Warto podkreślić, że Nowy Jork nie jest jedynym miastem, które zdecydowało się wymienić uliczne oświetlenie na technologię LED. Podobnie postąpiły również Boston oraz Los Angeles, które wymieniło 140,000 lamp.

Żarówki LED

Źródło: Techspot.com

You may also like...