Goal Zero rozszerza ofertę przenośnych akumulatorów

Firma Goal Zero wprowadza do oferty kolejne produkty zapewniające stały dopływ energii. Jest nią bateria Goal Zero Yeti 500X oraz nowe ładowarki solarne.

Koronawirus uderzył w wiele branż i sprawił, że mnóstwo pracowników musiało trafić na przymusowy urlop. Pozamykano więc wiele firm, sklepów oraz serwisów, co powoduje sporo problemów. Na przykład klienci Apple nie mogą odebrać swego sprzętu oddanego do naprawy, gdyż firma zamknęła swe fizyczne salony.

Epidemia ma coraz większy zasięg, więc warto przygotować się na najgorszy scenariusz, jakim jest np., brak dostaw energii elektrycznej. Może nam w tym pomóc firma Goal Zero, specjalizująca się w produkcji mocnych baterii przenośnych. Jej sprzęt nie tylko naładuje nam smartfona czy laptopa, ale może też zasilić telewizor czy lodówkę i to przez dłuższy czas.

Przedsiębiorstwo wprowadza właśnie do sprzedaży nową baterię Goal Zero Yeti 500X, a także bardzo funkcjonalną ładowarkę solarną. Oba te produkty mogą nam zapewnić energię do zasilania urządzeń przez praktycznie nieograniczony czas.

Duża moc w kompaktowej obudowie

Bateria Goal Zero Yeti 500X ma aż 505 Wh pojemności oraz 60 W port PD i 18 W gniazdo USB-C. Ma także 12 V gniazdo do którego podepniemy np., turystyczną lodówkę. Z kolei 5 V port USB umożliwi ładowanie smartfonów, natomiast 120 V gniazdko jest w stanie zapewnić 300 lub 600 W mocy.

Goal Zero Yeti 500X

Dodatkowym atutem baterii jest o 20 procent mniejszy rozmiar w porównaniu do poprzednika, więc można ją wygodniej transportować. Natomiast dzięki nowemu kontrolerowi MPPT, aż o 30% podniesiono efektywność ładowania baterii bezpośrednio z ogniw solarnych.

Goal Zero Yeti 500X

Nowa bateria współpracuje z przenośną stacją ładującą wykorzystującą ogniwa fotowoltaiczne, która nazywa się Nomad 50. Zestaw składa się z czterech paneli, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca i są łatwe w przenoszeniu. Jego moc wynosi 50 W, ale można spiąć ze sobą do trzech takich zestawów, co znacznie zwiększa prędkość ładowania sprzętu.

Goal Zero Yeti 500X

Jeśli jednak nie potrzebujemy tak dużej mocy, możemy wybrać mniejsza wersję Nomad 10. Ta ładowarka ma tylko 10 W mocy i posiada własną stację dokującą oraz regulowaną podpórkę. Dysponuje także portem USB, do ładowania naszych aparatów fotograficznych, smartfonów lub odtwarzaczy MP3. W ofercie jest też nieco mocniejszy jest Nomad 20 o mocy 20 W.

Za Goal Zero Yeti 500X zapłacimy 700 dolarów, natomiast Nomad 10, 20 i 50 kosztują odpowiednio 100, 180 i 250 dolarów.

Źródło

You may also like...