Redmi K30 Pro i K30 Pro Zoom zaprezentowane

Zgodnie z zapowiedzią, Xiaomi pokazało dziś dwa najnowsze smartfony, mianowicie Redmi K30 Pro i K30 Pro Zoom. Ich ceny mieliśmy okazję poznać już wczoraj.

Chińska firma dokonała bowiem oficjalnej prezentacji Redmi K30 Pro i K30 Pro Zoom, obiecując proste flagowce, które pozbawiono dodatkowych bajerów.

Oba smartfony dysponują dokładnie tym samym procesorem. Jest nim najnowszy Snapdragon 865 z modemem X55, umożliwiającym korzystanie z sieci łączności 5G. Identyczna jest również bateria, której pojemność wynosi 4700 mAh, współpracująca z 33 W systemem szybkiego ładowania. Oba produkty mają ponadto takie same rozmiary i wygląd.

Chowana kamera nie zaburza wyglądu sprzętu

Nowe telefony Redmi posiadają ten sam ekran AMOLED o przekątnej 6,67″ oraz rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli. Ucieszą się z niego z pewnością osoby, które nie lubią żadnych notchy lub dziur w panelu, gdyż tutaj takowych nie uświadczymy. Producent zdecydował się na wysuwaną kamerę do selfie, z matrycą o rozdzielczości 20 MP. Pojawia się tylko wtedy gdy jest potrzebna, nie zaburzając wyglądu przedniego panelu. Wyświetlacz ma proporcje 20:9, natomiast odświeżanie wynosi 60 Hz, zaś częstotliwość próbkowania to 180 Hz. Jego atutem jest natomiast obsługa HDR10+, gwarantująca ostrzejszy obraz i bardziej nasycone kolory, a dodatkowo wbudowano w niego czytnik odcisków palców.

Redmi K30 Pro

Cztery aparaty i nagrywanie wideo w 8K

Największe różnice dotyczą naturalnie kwestii aparatów. W Redmi K30 Pro znajdziemy 64 MP sensor Sony IMX686 z optyczną stabilizacją obrazu. Jest także 13 MP aparat szerokokątny, 5 MP do zdjęć makro oraz 2 MP sensor głębi obrazu. W modelu Zoom 5 MP matrycę do makro zastąpiono natomiast 8 MP teleobiektywem. Ma on optyczną stabilizację obrazu, a także 3-krotny zoom optyczny i 30-krotny hybrydowy. W obu smartfonach tylny aparat potrafi także nagrywać wideo w jakości 8K.

Redmi K30 Pro

Pamięci operacyjnej może być 6 lub 8 GB RAM. Natomiast pamięci użytkowej w standardzie UFS 3.1, może być 128 GB lub 256 GB. Sprzęt posiada również poprawiony silnik haptyczny, ma WiFi 6, NFC, port IR oraz gniazdo słuchawkowe.

Redmi K30 Pro

Redmi K30 Pro w zależności od ilości pamięci kosztuje od 425 do 520 dolarów. Za wersję Zoom zapłacimy od 535 do 565 dolarów. Oba modele pojawią się w Chinach już 4 kwietnia. Na dzień dzisiejszy nie wiemy natomiast kiedy można się ich spodziewać na zachodnich rynkach.

Źródło

You may also like...