Speedtest oferuje smartfonom własny VPN

Popularna strona Speedtest służąca do testowania prędkości internetu, od teraz oferuje swym użytkownikom również usługę Speedtest VPN. Mogą z niej korzystać użytkownicy Androida oraz iOS.

Posiadacze smartfonów pragnący chronić swą prywatność w sieci, bardzo często korzystają z usług typu VPN. To serwisy pozwalające zamaskować swą fizyczną lokalizację, sprawiając wrażenie łączenia się z zupełnie innego kraju. Bardzo często wykorzystuje się je również do omijania blokad regionalnych serwisów takich jak Netflix i korzystania z oferty dostępnej dla innych krajów.

Speedtest VPN

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż VPN potrafi znacznie ograniczyć prędkość naszego łącza internetowego. Pakiety muszą bowiem przechodzić przez serwery zlokalizowane w różnych częściach świata, a to wpływa na transfer. Jeśli więc chcemy skorzystać z tego typu usług, warto sprawdzić która z nich będzie miała najmniejszy wpływ na prędkość naszego internetu.

Speedtest VPN

Oferta dostępnych na rynku VPN’ów, właśnie wzbogaciła się o kolejny. Własną usługę tego typu uruchomiła także witryna Speedtest, która od dawna służy do testowania prędkości łącz. Funkcja nazywa się Speedtest VPN i obecnie dostępna jest w wersji beta na platformach Android oraz iOS.

Zasada działania nowej funkcji jest bardzo prosta. Po prostu klikamy na odpowiedni przycisk, a wówczas cały ruch zostaje przekierowany przez firmowe serwery VPN. Za korzystanie z usługi nie musimy płacić, choć wówczas trzeba liczyć się z ograniczeniem transferu danych do zaledwie 2 GB miesięcznie. Szefostwo firmy zapowiada jednak, że gdy funkcja wyjdzie z fazy beta, pojawi się płatna opcja, która zaoferuje dużo większy transfer.

Dla użytkowników dobrą wiadomością jest brak pozostawianych śladów. Speedtest VPN nie zapisuje żadnych logów. Nie gromadzi więc informacji o tym kto korzysta z usługi oraz w jakim celu. W teorii użytkownik może więc czuć się chroniony przez inwigilacją ze strony rządowych agencji.

Źródło

You may also like...