Apple rozpoczyna pracę nad technologią 6G. Firma szuka inżynierów

Apple poszukuje inżynierów, którzy pomogliby w pracach nad technologią 6G. Firma nie spóźnić się z wdrożeniem kolejnej generacji systemu bezprzewodowej łączności.

Technologia 5G niewątpliwie okazała się dla Apple sporym problemem. Na amerykańską firmę spłynęła bowiem fala krytyki za znaczne opóźnienie w jej wdrożeniu, w porównaniu do rywali z Androidem. Gdy firmy takie jak Samsung czy LG wprowadzały na rynek urządzenia korzystające z nowego rozwiązania, koncern wciąż oferował sprzęt używający starszej technologii 4G.

Wprawdzie teraz można kupić iPhone’y z modelami 5G, lecz są to podzespoły dostarczane przez innych producentów. Amerykańska firma chciałaby mieć własny modem, lecz niestety nie nastąpi to zbyt szybko. Według ekspertów może być gotowy dopiero za kilka lat, co nie będzie miało już większego sensu.

Firma z Cupertino nie chce drugi raz powtórzyć tego błędu, dlatego już teraz rozpoczyna prace nad technologią 6G. Bloomberg dotarł do nowych ofert koncernu, które sugerują zainteresowanie nową technologią łączności. Firma poszukuje bowiem doświadczonych inżynierów, którzy będą pracowali nad nową generacją technologii łączności. Opis stanowiska pracy wspomina o badaniach oraz projektowaniu nowej generacji bezprzewodowych systemów komunikacji radiowej. Zatrudnieniu mieliby pracować zarówno w Dolinie Krzemowej, jak w San Diego.

Decyzja Apple może w przyszłości przynieść firmie wiele korzyści, gdyż dzięki temu będzie mogła znacznie szybciej wprowadzić na rynek urządzenia 6G. To zapewni jej niezaprzeczalną przewagę nad najgroźniejszymi rywalami.
Przestanie też być uzależniona od zewnętrznych dostawców, a dodatkowo pozwoli to lepiej zintegrować nową technologię z własnym sprzętem.

technologią 6G
technologią 6G

Źródło

You may also like...