Nie tylko smartfony są składane. Apple pracuje nad składanym iPadem

Najnowsze doniesienia sugerują, że inżynierowie Apple mogą konstruować składany iPad. Koncern ponoć bardzo poważnie interesuje się taką koncepcją i być może zastosuje ją we własnym sprzęcie.

Już niebawem do sprzedaży trafią pierwsze składane smartfony. Być może już w sierpniu na sklepowych półkach zobaczymy Samsunga Galaxy Fold, zaś jesienią dołączy do niego Huawei Mate X. Nowa koncepcja urządzeń mobilnych nie ograniczy się jednak tylko do smartfonów.

Od jakiegoś czasu słyszymy bowiem plotki, że inżynierowie Microsoftu pracują nad składanym tabletem z rodziny Surface. Najnowsze wieści sugerują jednak, że podobny pomysł może zrealizować również Apple.

Przecieki mówią bowiem, że koncern projektuje składany iPad wyposażony w elastyczny wyświetlacz. Rozmiar panelu wynosiłby pomiędzy 11 a 15-cali, natomiast sam urządzenie miałoby rynkową premierę już w przyszłym roku. Nowy produkt działałby w oparciu o topowy procesor z serii A i miałby na wyposażeniu modem 5G.

Oczywiście to tylko niepotwierdzone plotki, jednak nie jest tajemnicą, że wiele firm pracuje nad składanymi smartfonami. Rozpoczęcie prac nad tabletami o podobnej konstrukcji, jest więc tylko kwestią czasu. O ile jednak w smartfonach ma to sens, to zastosowanie składanego ekranu w tablecie nie przyniesie zbyt wielu korzyści.

Rzecz jasna to na razie tylko dywagacje, gdyż na pełną ocenę takiego pomysłu przyjdzie nam poczekać do momentu prezentacji prototypu.

składany iPad

Źródło: Udn.com

You may also like...