Apple pracuje nad tańszym iPhonem. Nie będzie jednak dla każdego

Według najnowszych przecieków powstanie nowy, znacznie tańszy iPhone. Apple planuje stworzyć go wyłącznie dla rynku chińskiego, by rywalizować z lokalną konkurencją.

Jeszcze kilka lat temu Chiny były drugim co do wielkości odbiorcą smartfonów. Mieszkańcy Państwa Środka tak bardo chcieli posiadać sprzęt amerykańskiej firmy, że robili szalone rzeczy by go zdobyć. Jeden z fanów sprzedał nerkę, by kupić iPhone’a. Niestety jego plan nie poszedł zbyt dobrze, gdyż mężczyzna do końca życia będzie musiał przechodzić dializy.

W ostatnich latach sytuacja mocno się jednak zmieniła i obecnie Chińczycy nie chcą już tak chętnie kupować smartfonów firmy z Cupertino. iPhone przegrywa rywalizację z lokalnymi markami, a jego sprzedaż spada z roku na rok. Apple tymczasem nie jest w stanie walczyć z konkurencją za pomocą nowoczesnych technologii, więc zamierza to zrobić poprzez cenę.

Według najnowszych doniesień chińskiego serwisu Global Times, Apple planuje stworzyć nową, tańszą wersję smartfona. Budżetowy iPhone będzie oferowany tylko na rynku chińskim. Aby jednak zapewnić niską cenę sprzętu, producent zamierza bowiem poczynić w nim kilka cięć w zakresie wyposażenia. Zamiast technologii Face ID, powróci więc doskonale znany czytnik odcisków palców Touch ID. Możliwe też, że sprzęt dostanie słabszy procesor oraz wyświetlacz w technologii LCD.

Szczegóły techniczne nowego sprzętu nie są jeszcze znane, więc możemy jedynie spekulować co zaoferuje. Oczywiście jego istnienie także pozostaje na razie w sferze spekulacji, gdyż powyższe doniesienia nie są potwierdzone.

Apple jednak za wszelką cenę stara się odzyskać chiński rynek smartfonów, gdyż zapewniał mu ogromne dochody. Tańszy iPhone może bardzo w tym pomóc.

tańszy iPhone

Źródło: Globaltimes.cn

You may also like...