Apple testuje podwójny moduł aparatu

W ubiegłym roku po raz pierwszy pojawiły się doniesienia, sugerujące wyposażenie nowego iPhone’a w podwójny moduł aparatu. Były to wówczas jedynie plotki, ale teraz informacje zdają się potwierdzać. Koreański serwis DigiTimes twierdzi bowiem, że Apple testuje różne próbki podwójnego aparatu.

W ostatnim czasie iPhone nie miał praktycznie żadnych innowacji, jeśli nie liczyć czytnika linii papilarnych oraz technologii 3D Touch. Produkt zaczyna więc wzbudzać coraz mniejsze zainteresowanie konsumentów i być może już w kolejnym kwartale wyniki sprzedaży będą po raz pierwszy na minusie.
Apple musi więc podjąć działania, które zwiększą sprzedaż iPhone’ów, a jednym z pomysłów jest podwójny moduł głównego aparatu fotograficznego, czyli rozwiązanie wykorzystywane już przez kilku producentów urządzeń mobilnych. Jak donosi DigiTimes, firma z Cupertino prowadzi obecnie testu kilku próbek takich aparatów pochodzących od dostawców z Tajwanu, Japonii oraz Chin.

Jednym z nich jest tajwańskie przedsiębiorstwo Largan Technology, które dostarcza już Apple ponad 60 procent modułów aparatów. Doniesienia o testowaniu sprzętu różnych dostawców mogą sugerować, że Apple nie chce się uzależnić od jednej firmy i planuje współpracować z kilkoma.

Mówi się, że podwójny aparat trafi już do iPhone’a 7, jednak nie do wszystkich wariantów tego urządzenia, ale tylko do najdroższej wersji modelu iPhone 7 Plus, wyposażonej w najwięcej pamięci flash. Oczywiście na razie to tylko plotki, ale wkrótce dowiemy się jak jest naprawdę.

Źródło: Digitimes.com

You may also like...