Przyszła generacja Apple Watch może dostać elastyczny ekran

Najnowszy patent Apple sugeruje poważne zmiany konstrukcyjne w smartwatchu Apple Watch. Kolejny model może mieć elastyczny wyświetlacz wkomponowany w bransoletę.

Elastyczne wyświetlacze wkrótce staną standardowym wyposażeniem smartfonów, gdyż wielu producentów zapowiedziało już składane modele. Niektóre firmy nie zamierzają jednak ograniczać tej technologii tylko do telefonów i planują wykorzystanie jej również w urządzeniach noszonych.

Taką firmą może być Apple, do której należy zaprezentowany właśnie nowy patent. Pochodzi z września ubiegłego roku i opisuje smartwatch, który może być przyszłym modelem Apple Watch. Sprzęt w niczym nie przypomina nam jednak obecnie produkowanego zegarka. Posiada bowiem elastyczny wyświetlacz zintegrowany z jego obudową, który rozciąga się również na pasek.

Co więcej, nie jest to OLED, którego Apple wykorzystuje w obecnej generacji zegarka, lecz wyświetlacz w technologii MicroLED. Dzięki elastycznym połączeniom pomiędzy modułami LED’ów, ekran dałoby się wyginać, co otworzyłoby przed projektantami całkowicie nowe możliwości.

Jest to obecnie to tylko koncepcja pokazująca przyszłe wykorzystanie technologii MicroLED. Nie oznacza to więc, że technologia ograniczy się tylko do sprzętu noszonego. W przyszłości być może da się ją wykorzystać także w iPhone’ach, a możliwe, że także w telewizorach. Wbrew pozorom nie jest to odległa przyszłość, gdyż LG jeszcze w tym roku planuje wprowadzić taki sprzęt to sprzedaży.

Nie wiemy oczywiście czy Apple zdecyduje się wykorzystać to rozwiązanie w nowym smartwatchu, ale taki sprzęty wyglądałby bardzo ciekawie.

Apple Watch

Apple Watch

Apple Watch

Źródło: Foldable.news

You may also like...