Apple Watch poparzył mężczyźnie nadgarstek

Jørgen Mouritzen, mieszkaniec jednego z holenderskich miasteczek oskarża Apple o błędy konstrukcyjne Apple Watch, w wyniku których kupiony zegarek poparzył mu nadgarstek.

Czasem zdarza się tak, że producenci opasek fitness tną koszty i używają tańszych i gorszych jakościowo materiałów, które mogą powodować problemy skórne. W przeszłości zdarzało się to już kilku nawet dość znanym producentom tego typu akcesoriów.

Ostatnio podobne skargi wysuwane są także wobec koncernu Apple i parę osób twierdziło, że Apple Watch podrażnia im skórę. Firma broniła się przed zarzutami sugerując, że użytkownicy prawdopodobnie zbyt ciasno zakładają silikonowy pasek i to może być przyczyną problemów. W każdym razie były to odosobnione przypadki i nie było powodu do niepokoju.

Teraz może jednak być inaczej, gdyż pewien mężczyzna twierdzi, że smartwatch Apple poparzył mu nadgarstek. Historię Jørgena Mouritzena opisała gazeta Ekstra Baldet, zamieszczając nawet zdjęcia obrażeń.

Mężczyzna twierdzi, że gdy 17 października wszedł do łazienki klubu lotniczego, do którego należy, poczuł nagle palący ból w lewym ramieniu oraz swąd palącej się tkanki. Szybko zrozumiał, że przyczyną tych doznań jest znajdujący się na nadgarstku Apple Watch, który tak bardzo się rozgrzał, że prawa dłoń, przy pomocy której zdejmował wadliwe urządzenie, również doznała niewielkich obrażeń.

Mężczyzna zapewnia, że są świadkowie tego incydentu, więc na pewno tego nie wymyślił, co zresztą potwierdzają poniższe zdjęcia. Apple, które zabrało zegarek do ekspertyzy twierdzi jednak, że nie był on odpowiedzialny za doznane obrażenia i problem leży gdzie indziej. Przedstawiciele koncernu nie chcą też komentować zdarzenia twierdząc, że są to prywatne sprawy pomiędzy nią i poszkodowanym.

W przeszłości zdarzało się jednak, że baterie iPhone’ów wybuchały i raz nawet miało to miejsce na pokładzie samolotu, zmuszając pilotów do lądowania. Być może tym razem winę również ponosi wadliwe zasilane, choć trzeba przyznać, że wcześniej nikt nie zgłaszał podobnych incydentów związanych z Apple Watch.

Źródło: Ekstrabladet.dk

You may also like...