Apple Watch sprzedany w 46 mln egzemplarzy

Wprawdzie Apple nie podaje oficjalnych wyników sprzedaży Apple Watch, to analityk Horace Dediu postanowił samodzielnie go ustalić. Jego zdaniem, firma do tej pory sprzedała 46 mln sztuk tych urządzeń.

Nie da się zaprzeczyć, że Apple Watch niemal całkowicie zdominował rynek smartwatchy, pozostawiając rywalom jedynie niewielką jego część. Trudno jednak ustalić ile tak naprawdę egzemplarzy tego sprzętu znalazło nabywców od momentu jego premiery. Apple nie chwali się bowiem wynikami, zaś finansowe raporty firmy także tego nie ujawniają, gdyż przychody z jego sprzedaży są prezentowane w połączeniu z innymi produktami.

Odpowiedź na to pytanie postanowił znaleźć analityk Horace Dediu z Asymco. Specjalista prognozuje, że dotychczas smartwatch znalazł 46 mln nabywców, zaś obecna baza jego użytkowników liczy 40-43 mln osób. Jego zdaniem zainteresowanie tym produktem z roku na rok rośnie. Uważa bowiem, ze pierwszym kwartale tego roku, na rynek trafiło 4 mln sztuk tego sprzętu, a więc o milion więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

Oczywiście to nie są oficjalne dane, lecz tylko prognozy bazujące na zebranych informacjach. Jeśli przewidywania analityka są prawdziwe, to widać wyraźnie, że Apple jest bezapelacyjnym liderem na rynku urządzeń przenośnych.

Apple Watch

Źródło: Twitter.com

You may also like...