Składany smartfon Samsunga na nowym patencie

Amerykańskie Biuro Patentowe przyznało Samsungowi patent na składany smartfon, a także przezroczysty wyświetlacz do smartfonów. Dołączone do niego szkice pokazują, jak może wyglądać taki sprzęt.

Od kilku lat Samsung planuje stworzyć składany smartfon, który po rozłożeniu oferowałby większy ekran oraz zupełnie nową funkcjonalność. Koreańska firma na poważnie zajmuje się tym projektem, czego przykładem jest nowy patent przyznany jest przez Amerykańskie Biuro Patentowe.

Patent opisuje smartfon, który składa się w trzech miejscach, poprzez cały wyświetlacz. Dzięki dodatkowemu zawiasowi, umożliwia to wykorzystywanie telefonu na zupełnie nowe sposoby, niemożliwe w przypadku urządzenia z pojedynczym zawiasem.

Co ciekawe nie będzie to prosty zawias, lecz cały system wykorzystujący dodatkowo sensory umożliwiające zgięcie ekranu. W celu zgięcia urządzenia, użytkownik będzie musiał jedynie położyć palec na sensorze, a wówczas możliwe będzie złożenie go w określonej konfiguracji. Co więcej, sensor oraz specjalny kontroler wykryje kiedy smartfon zostanie złożony oraz o ile stopni i wówczas przełoży to na wyświetlacz, dostosowując obraz do nowej pozycji.

Szkice dołączone do patentu pokazują, że smartfon będzie można złożyć niczym portfel, a wówczas będzie zajmował znacznie mniej miejsca. Pokazują one także jak wygląda interfejs użytkownika przy częściowym złożeniu sprzętu. Obraz zostanie wówczas odpowiednio dostosowany i np. jeden ze szkiców pokazuje na jednej części ekranu emaila, na drugiej natomiast ikony aplikacji. Na różnych szkicach mają one inne pozycje, co może sugerować, że użytkownik będzie miał spore możliwości personalizacji interfejsu.

Ciekawostką jest także patent pokazujący smartfon z przezroczystym wyświetlaczem, podobny do tych, które czasem widujemy na filmach sci-fi. Nowe urządzenie mogłoby nadawać się do zastosowań wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną, nakładając cyfrowe elementy na obraz otoczenia.

Oczywiście są to tylko patenty, ale pokazują w jakim kierunku podąża koreański producent. Z pełnym patentem możecie zapoznać się na tej stronie.

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

Źródło: Pdfpiw.uspto.gov

You may also like...