Apple Watch zmieni wyświetlacz na okrągły?

Przyzwyczailiśmy się już do prostokątnego wyświetlacza Apple Watch, ale być może wkrótce będziemy musieli przyzwyczaić się do zupełnie nowego kształtu. W sieci pojawił się bowiem patent Apple, który sugeruje, że producent może planować zmienić ekran na okrągły.

Spora część smartwatchy dostępnych w sprzedaży, posiada okrągłe wyświetlacze. To duży plus, gdyż dzięki temu sprzęt przypomina standardowe zegarki i użytkownikom wygodniej jest z nich korzystać. Apple Watch (sprawdź aktualne ceny) posiada natomiast kwadratowy ekran, ale możliwe, że producent planuje w tej materii zmiany.

W sieci pojawił się nowy patent amerykańskiej firmy, dotyczący właśnie smartwatcha. Dokument sugeruje, że producent może w przyszłości planować wersję wyposażoną w bardziej naturalny okrągły wyświetlacz. Oczywiście jak to w przypadku patentów bywa, nie ma pewności czy opisany w nim pomysł zostanie wprowadzony w życie.

Na razie nie wiadomo czy Apple zdecyduje się zmienić kształt wyświetlacza. Mówi się natomiast, że może go powiększyć. Plotki sugerują, iż tegoroczna generacja Apple Watch zostanie wyposażona w nieco większy wyświetlacz. Oczywiście to tylko niepotwierdzone informacje i należy do nich podchodzić z dużą rezerwą.

Apple Watch

Źródło: Appleworld.today

You may also like...