Apple wypuściło aktualizację iOS 11.2.5

Ostatnio Apple zostało zmuszone do zwiększenia tempa udostępniania kolejnych aktualizacji systemowych. Firma udostępniła właśnie kolejną z nich iOS 11.2.5, która wprowadza parę nowych funkcji.

Najnowsza aktualizacja systemowa wychodzi z okazji zbliżającej się premiery inteligentnego głośnika HomePod. Konkurencja dla Amazon Echo oraz Google Home, pojawi się w sprzedaży już 9 lutego w cenie 349 dolarów i będzie obsługiwać nasze domowe urządzenia. Aby jednak mogło to robić, najpierw musi być wspierane przez system operacyjny.

Oprócz wsparcia dla nowego głośnika, aktualizacja przynosi również kilka poprawek błędów oraz nowych funkcji, a także zwiększa poziom bezpieczeństwa systemu. Jedną z nowych funkcji jest wsparcie dla Siri News. To opcja obsługiwana przez asystenta, która dostarczy nam najświeższe informacje ze świata. Możliwe będzie także sortowanie wiadomości według wybranych kategorii, np. technologie, biznes, czy sport.

iOS 11.2.5 dodaje także funkcję VoiceOver dla słuchawek AirPods, umożliwiającą sprawdzenie statusu baterii oraz naprawia problemy z samochodowym systemem Car Play. Aktualizacja jest już dostępna do pobrania z serwerów Apple.

iOS 11.2.5

Źródło: Slashgear.com

You may also like...