Apple zajmie się produkcją teledysków

Kalifornijskiemu koncernowi trudno jest przekonać artystów do współpracy z uruchomioną kilkanaście dni temu muzyczną usługą Apple Music, więc wpadł na pomysł, który ma nadzieję, zmienić ich nastawienie. Firma obiecuje wykonawcom wyprodukowanie ich teledysków.

Rynek muzycznych serwisów streamingowych jest już bardzo nasycony, zaś artyści mają podpisane wieloletnie umowy, więc Apple ma trudności w pozyskaniu ich dla własnej usługi Apple Music, którą uruchomiło 30 czerwca. Firma chce więc ich zachęcić w nieco inny sposób, mianowicie zajmując się produkcją teledysków do wykonywanych przez nich utworów. Chodzi tu jednak tylko o wykonawców, którzy zgodzą się udostępnić koncernowi swe płyty na wyłączność i zgodzić się na to, by poza Apple Music nie były nigdzie dostępne.

Wideoklipy są często bardzo kosztowne, więc Apple ma nadzieję, że w ten sposób skłoni wykonawców do współpracy. Co więcej, nie są to puste obietnice, gdyż firma już ma na swym koncie teledyski dla utworów Freedom Pharrella, Energy – Drake’a oraz Phenomenal Eminema. Wszystkie utwory, do których wyprodukowano teledyski, są dostępne wyłącznie w Apple Music.

Następnym projektem, który zamierza zrealizować firma z Cupertino będzie krótki film, do dwóch utworów nagranych przez M.I.A.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...