Apple zrezygnuje z funkcji 3D Touch

Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo, Apple zamierza zrezygnować z funkcji 3D Touch, wprowadzonej do użytku kilka lat temu. W przyszłym roku wszystkie telefony tego producenta zostaną jej już całkowicie pozbawione.

Kilka lat temu Apple wprowadziło do użytku funkcję 3D Touch, która potrafi rozpoznawać siłę nacisku na wyświetlacz. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zupełnie różnych funkcji, w zależności od tego z jaką siłą naciśniemy ekran. System ten nie jest jednak zbyt popularny i wygląda na to, że Apple wkrótce się go pozbędzie.

Tak twierdzi Ming-Chi Kuo, analityk KGI Securities, który uważa że jednym z pierwszych smartfonów pozbawionych tej technologii będzie budżetowy iPhone z ekranem LCD. Model ten kosztować ma 550 dolarów, więc aby uzyskać taką cenę producent musi poczynić pewne cięcia w zakresie wyposażenia. Usunie więc technologię 3D Touch, co dodatkowo nieco obniży masę sprzętu. Oczywiście to dopiero pierwszy krok, gdyż zdaniem specjalisty, w przyszłym roku funkcji tej zostaną pozbawione już wszystkie modele.

Warto też dodać, że tańszy iPhone będzie mieć nieco inną konstrukcję. Smartfon zostanie bowiem wyposażony w tzw. Cover Glass Sensor. Innymi słowy, czujnik dotyku nie będzie już zintegrowany z wyświetlaczem, lecz z ochronnym szkłem. Dzięki temu urządzenie stanie się nie tylko trwalsze, ale też łatwiejsze w naprawie.

Analityk uważa, że oddzielnie ekranu od sensora dotyku będzie Apple kosztować spore pieniądze, więc aby cena pozostała na niskim poziomie, technologia 3D Touch zostanie z niego usunięta.

3D Touch

Źródło: Feng.com

You may also like...