LG G6, G5 i V20 dostaną Androida 8.0 Oreo

Po długim oczekiwaniu, posiadacze starszych smartfonów firmy LG, również mogą cieszyć się Androidem 8.0 Oreo. Aktualizację otrzymają wkrótce takie modele jak LG G6, LG G5 oraz LG V20.

LG nie zostawia posiadaczy starszych smartfonów na lodzie i wkrótce udostępni Androida 8.0 Oreo dla paru kilkuletnich modeli. Nową wersję systemu operacyjnego w tym tygodniu dostanie model LG G6, wprowadzony na rynek w 2017 roku. Oprócz niego, aktualizacje otrzymają również LG G5 oraz LG V20.

Producent dość długo kazał posiadaczom tych telefonów czekać na aktualizację systemową. Dodam, że LG G6 pojawił się w sprzedaży niemal rok wcześniej, więc tyle czasu trwało jej przygotowanie dla starszego sprzętu. Wprawdzie firma zapewniała, że te urządzenia również dostaną nowy system, ale nie powiedziała kiedy dokładnie to nastąpi. Posiadacze sprzętu musieli więc uzbroić się w cierpliwość i po prostu czekać.

Jak zwykle dystrybucja aktualizacji odbędzie się etapami, więc warto sprawdzać w ustawieniach telefonu, czy nie jest już gotowa do pobrania. Przypomnę, że jako pierwszy dostanie ją LG G6 i nastąpi to w ciągu kilku dni. Później otrzymają ją także dwa pozostałe modele.

LG G6

Źródło: Slashgear.com

You may also like...