LG planuje hybrydowy smartwatch LG Watch Timepiece

Z najnowszych przecieków wynika, że koreański koncern pracuje nad nowym smartwatchem. Produkt o nazwie LG Watch Timepiece będzie jednak urządzeniem hybrydowym, wyposażonym w mechaniczny mechanizm zegarka.

Smartwatche to bardzo użyteczny sprzęt, lecz jego zasadniczą wadą jest duże zużycie energii. Ekrany, moduły łączności i mocne procesory wymagają sporo prądu, więc trzeba je praktycznie codziennie ładować. Najnowszy LG Watch Timepiece może jednak ograniczyć tę niedogodność.

Najnowszy produkt koreańskiego giganta ma być bowiem smartwatchem hybrydowym. Innymi słowy jest to połączenie zegarka mechanicznego z funkcjami smartwatcha. W przypadku takich urządzeń najczęściej korzystamy z zegarka, a skoro ten jest mechaniczny, to nie zużywa energii. W tym wypadku będzie to bardzo precyzyjny mechanizm kwarcowy, umieszczony w kopercie ze stali nierdzewnej, odpornej na wodę i pył (norma IP68).

Produkt posiada także 1,2″ wyświetlacz o rozdzielczości 360 x 360 pikseli, który odpowiada za funkcje typowego smartwatcha z systemem Wear OS. Pod maską znajdziemy także procesor Qualcomm Snapdragon 210 z 768 MB RAM oraz 4 GB pamięci użytkowej. Jest również Bluetooth 4.2, WiFi, NFC oraz GPS i 9-osiowy sensor ruchu.

Najciekawszy jest jednak czas działania sprzętu. Przełączenie go w tryb zegarka, pozwoli bowiem działać na jednym ładowaniu przez maksymalnie 100 dni. Dokładne szczegóły techniczne LG Watch Timepiece oraz jego cenę, poznamy już w poniedziałek. Wtedy bowiem produkt zostanie oficjalnie zaprezentowany światu.

LG Watch Timepiece

Źródło: Androidheadlines.com

You may also like...