Apple zrezygnuje ze współpracy z Samsungiem?

Apple i Samsung są jak dwa psy, które ciągle ze sobą walczą. Kalifornijski koncern już jakiś czas temu zrezygnował z zamawiania u rywala ekranów i procesorów, jednak nie do końca i ekrany Samsunga miały się znaleźć w iPadzie 5 oraz iPadzie Mini 2.

Możliwe jednak, że się nie znajdą, ponieważ chodzą słuchy, że Apple poprosiło producentów wyświetlaczy o określenie przewidywanej ceny paneli do obu nowych tabletów, jednakże Samsung Display nie było wśród nich.

Może to oznaczać, że kalifornijski koncern przestanie zamawiać ekrany u Samsunga, opierając się wyłącznie na LG Display. Dla Apple współpraca z Samsungiem nie jest na rękę, ale z drugiej strony rezygnacja z ich ekranów również nie jest najlepszym pomysłem, bo według ekspertów są one nieznacznie lepsze niż panele LG.

Jeśli więc Apple rzeczywiście zakończy współpracę z koreańskim gigantem, może sobie bardzo poważnie zaszkodzić. Kilka dni temu pisałem o procesie zbiorowym wytoczonym Apple w związku z gorszymi ekranami LG instalowanymi w MacBookach, cierpiącymi na ghosting. Jeśli w te same panele Retina zostaną wyposażone nowe tablety, problem może być stać się znacznie większy.

Źródło: Etnews.com

You may also like...