Archos Citee Connect: elektryczna hulajnoga z Androidem

Archos wprowadza na rynek kolejny model miejskiego środka transportu, którym można dojeżdżać do pracy. Elektryczna hulajnoga nazywa się Archos Citee Connect i jest kontrolowana za pomocą Androida.

W dużych zatłoczonych miastach, rower bywa jednym z najlepszych środków transportu. Nie trzeba stać w korkach więc szybciej dojedziemy nim na miejsce, dlatego na niewielki dystans nadaje się idealnie.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem może być elektryczna hulajnoga, która w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Jednym z najnowszych pojazdów tego typu jest Archos Citee Connect. Produkt zadebiutuje na targach MWC 2018, ale producent już teraz ujawnił jego parametry techniczne. Jest to bowiem pierwszy pojazd z nowej rodziny, która będzie liczyć łącznie trzy w pełni składane modele.

Pierwszy model wyposażony jest w 250 W silnik oraz 8,5″ kółka, które powinny zapewnić dużą wygodę jazdy. Zasilający motor akumulator pozwoli przejechać na jednym ładowaniu dystans około 25 km. A producent zapewnia, że dzięki systemowi odzyskiwania energii podczas hamowania, będzie można wydłużyć tę odległość o jakieś 15%.

Ładowanie akumulatora może się odbywać ze zwykłego gniazdka lub też ze specjalnych stacji dokujących, które zaoferuje producent. Pełne ładowanie potrwa około 2-3 godzin. Maksymalna prędkość Archos Citee Connect wynosi 25 km/h, przy czym do wyboru są dwa jej ustawienia. Natomiast tarczowe hamulce ułatwią zatrzymanie się.

Ciekawostką jest system sterowania hulajnogą, oparty na systemie Android. Pojazd posiada bowiem wbudowany w kierownicę smartfon, który ma 5-calowy ekran dotykowy odporny na warunki pogodowe i chroniony szkłem Gorilla Glass. Wyposażono go w czterordzeniowy procesor z 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci flash. Urządzenie ma także WiFi oraz łączność 3G, a kontrolowane jest przez system Android 8.0 Oreo. Jest to w zasadzie komputer pokładowy, który m.in., mierzy prędkość, pokonany dystans oraz prezentuje poziom naładowania baterii. Ma także mapy z systemem nawigacji, a dodatkowo może odtwarzać multimedia. Pozwala także kontrolować blokadą przeciwkradzieżową zintegrowaną z podwoziem. Jeśli więc chcemy komuś udostępnić nasz pojazd, wystarczy odblokować go za pomocą aplikacji.

Archos Citee Connect pojawi się w sprzedaży już tego lata i będzie kosztować 500 euro. Jest on oczywiście składany, więc po przyjechaniu do pracy lub szkoły można go złożyć i zabrać ze sobą.

elektryczna hulajnoga

elektryczna hulajnoga

Źródło: Slashgear.com

You may also like...