Archos szykuje następcę tabletu dla graczy

W grudniu ubiegłego roku Archos wprowadził do sprzedaży tablet o nazwie Gamepad, skonstruowany specjalnie z myślą o graczach. Urządzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, więc firma zapowiada teraz jego następcę.

Archos Gamepad 2 pojawi się w sprzedaży pod koniec bieżącego roku i kosztować ma 200 dolarów, a będzie sprzedawane z dwoma tytułami zotymalizowanymi do grania na tym sprzęcie, mianowicie 8 Airborne oraz Modern Combat 4: Zero Hour.

W porównaniu do poprzedniego modelu Gamepad 2 posiada kilka usprawnień. Zainstalowano w nim 7-calowy ekran z matrycą IPS i natywną rozdzielczością 1280 x 800 pikseli. Zmieniono także procesor na mocniejszy model. Obecnie pod maską tabletu znajduje się 4-rdzeniowa jednostka A9 taktowana zegarem 1,6 GHz, wspierana przez również 4-rdzeniowy układ graficzny Mali 400 MP4 oraz 2 GB pamięci RAM.

Tablet dostępny jest w wersjach z 16 lub 32 GB pamięci RAM, przy czym w obu wariantach możemy ją rozszerzyć przy pomocy karty MicroSD. Znajdziemy w nim także dwuzakresowe WiFi, Bluetooth oraz wyjście miniHDMI, by móc bawić się na telewizorze.
Najważniejsze w przypadku sprzętu dla gracza, jest jednak sterowanie i tu mamy dwa analogowe grzybki, D-Pada, sześć przycisków przednich oraz cztery boczne, czyli w zasadzie wszystko co potrzebujemy do obsługi gier.

Źródło: Archos.com

You may also like...