Ascend P2 rywalem dla smartfonów Samsunga i Apple?

Chińczycy coraz śmielej poczynają sobie na rynku smartfonów, oferując produkty, które niczym nie ustępują światowej czołówce, a biją ją na głowę ceną. Huwawei postanowił więc, że tym roku powalczy z Samsungiem oraz Apple.

Pomoże w tym najnowszy model Ascend P2, który firma chce wprowadzić na zachodnie rynki. Najnowszy smartfon to prawdziwa czołówka jeśli chodzi o specyfikację techniczną.4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720 pikseli (niestety nie Full HD) zapewni znakomitą jakość obrazu, zaś 4-rdzeniowy procesor 1,5 GHz wraz z 1 GB pamięci RAM, powinien zapewnić przyzwoitą wydajność. Do tego mamy 13 Mpix kamerę tlną oraz 1,3 Mpix przednią, Jak przystało na nowoczesny smartfon, obudowa jest elegancka i bardzo smukła – grubość telefonu to zaledwie 8,4 mm.

Dużą zaletą Ascend P2 będzie oczywiście cena na poziomie 399 Euro, a więc taniej niż produkty Apple czy Samsunga o porównywalnych parametrach. Niestety Huawei może mieć problem z wejściem na rynki zachodnie, ze względu na oskarżenia o szpiegostwo wysuwane przez różne rządy.

Huwawei oczywiście zaprzecza tym pomówieniom i miejmy nadzieję, że taka drobnostka nie przeszkodzi firmie w podbiciu zachodnich rynków.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...