ASUS H370 Mining Master marzeniem każdego kopacza kryptowalut

ASUS idzie na rękę górnikom zajmujących się zawodowo wydobywaniem kryptowalut. Specjalnie dla nich tajwańska firma opracowała nowy model płyty głównej ASUS H370 Mining Master, który może obsłużyć do 20 kart graficznych.

Kopacze kryptowalut nie są szczególnie lubianymi osobnikami, gdyż to z powodu ich działalności ceny kart graficznych tak bardzo poszły w górę. Na razie sytuacja wraca powoli do normy, ale wkrótce może się to zmienić i znowu gracze zostaną poszkodowani. Firma Asus opracowała bowiem płytę główną, która pozwoli znacznie podnieść wydajność typowej koparki kryptowalut.

Płyta nazywa się ASUS H370 Mining Master i jest następcą modelu B250 Mining Expert, który pojawił się w zeszłym roku. To co ją wyróżnia, to konstrukcja, w której znajduje się aż 20 portów PCIe-USB. Takie wyposażenie znacznie upraszcza proces podłączenia wielu kart graficznych i pozwala w wygodny sposób podnieść wydajność kopania. Daje też dużą oszczędność miejsca i likwiduje konieczność zakupu specjalnych przejścówek.

ASUS H370 Mining Master jest płytą ATX i dysponuje podstawką LGA 1151 przeznaczoną do obsługi ósmej generacji procesorów Intel Core, a także Pentium i Celeron. Posiada również dwa sloty DIMM umożliwiające montaż maksymalnie 32 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 2133-2666 MHz. Wyposażono ją ponadto w 6 portów USB 3.1 oraz 4xUSB 2.0, jak również 1 Gigabitowe złącze LAN oraz dwa złącza SATA 6.0 Gb/s.

Producent ponadto wyposażył płytę w funkcje diagnostyczne ułatwiające zarządzanie jej podzespołami. Umożliwiają one m.in., określenie które posty są puste, w których znajdują się GPU oraz które z nich ewentualnie sprawiają problemy.

Nowy sprzęt trafi do sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku, lecz jego cena na razie nie została jeszcze ujawniona. Rozsądnie byłoby jednak założyć, że będzie wyższa od modelu B250. Jej ceny na polskim rynku zaczynają się od 680 zł.

ASUS H370 Mining Master

Źródło: Slashgear.com

You may also like...