Asus pokazał nowoczesny kontroler do Xboxa z ekranem OLED

ASUS pokazał podczas targów CES 2023 najnowszy kontroler do Xboxa i peceta o nazwie Raikiri Pro Xbox. Sprzęt ma ciekawą konstrukcję przycisków, a także wbudowany ekran OLED.

Microsoft wprawdzie oferuje własne kontrolery do Xboxa, które działają także z pecetem. Jeśli jednak ktoś sprzęt o nieco szerszej funkcjonalności, może sięgnąć po akcesoria innych firm, takich jak Asus. Marka pokazała na CES 2023 najnowszy kontroler ASUS Raikiri Pro Xbox.

Raikiri Pro Xbox nowym kontrolerem do konsol i PC

Produkt pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku i oferuje wiele innowacyjnych funkcji, które znacznie rozszerzają jego możliwości. Jedną z nich jest niewielki wyświetlacz OLED o przekątnej 1,3″ oraz rozdzielczości 128 x 40 pikseli, wyświetlający obraz w skali szarości. Ekran ma różne funkcji, pokazując m.in. poziom naładowania baterii, czy też aktualnie wybrany profil gracza. Może również prezentować animowane GIF’y.

Raikiri Pro Xbox
Źródło: ASUS

Inną z nowości jest potrójny system komunikacji ze sprzętem. Kontroler da się połączyć ze sprzętem bezprzewodowo za pomocą 2,4 GHz RF lub Bluetooth, albo kablem USB-C. Akcesorium jest przy tym kompatybilne z konsolami Xbox One, Xbox Series X/S oraz pecetami z systemem Windows. W przypadku konsol Xbox musimy jednak posiadać adapter USB, aby podłączyć go do nich bezprzewodowo.

Raikiri Pro Xbox
Źródło: ASUS

Ciekawostką jest także konstrukcja spustów. ASUS nazywa je krokowymi, gdyż zostały wyposażone w specjalny przycisk umożliwiający przełączanie się pomiędzy dwoma trybami pracy. Mamy więc tryb oferujący pełny zakres ruchu spustu oraz tryb krótkiego skoku, ograniczający jego ruch. Pozwala to dostosować spusty do określonych gier i tam gdzie wymagana jest precyzja wykorzystać tryb pełnego ruchu, zaś w strzelankach przyda się druga opcja. Gracze mają również możliwość pełnej konfiguracji ustawień pada, do czego słuzy ASUS Armory Crate.

Na ten moment nie wiemy kiedy ASUS Raikiri Pro Xbox pojawi się w sprzedaży oraz ile trzeba będzie za ten kontroler zapłacić.

Jeśli szukacie dla siebie nowego gamepada, to ich ceny w polskich sklepach sprawdzicie na tej stronie. #reklama

Źródło

You may also like...