ASUS drenuje portfele graczy ekstremalnie drogim monitorem

ASUS wreszcie wprowadził do sprzedaży ekstremalnie drogi monitor dla graczy ASUS ROG Swift PG35VQ. Ma 35-cali, wysoką rozdzielczość i dużą jasność.

Producenci akcesoriów przyzwyczaili już graczy do wysokich cen swych gadżetów. Myszki, których ceny wynoszą powyżej 500 zł i klawiatury po kilka tysięcy nie są dziś niczym niezwykłym. ASUS przekroczył jednak kolejną granicę cenową sprzętu dla fanów rozgrywki, wprowadzając do sprzedaży najnowszy monitor.

Pierwsze wzmianki dotyczące modelu ASUS ROG Swift PG35VQ, pojawiły się już w 2017 roku, jednak producent bardzo długo kazał swym klientom czekać na jego premierę. Wreszcie udało się jednak zakończyć pracę nad nowym sprzętem i każdy może go kupić. A w zasadzie nie każdy, gdyż niewielu będzie stać na zapłacenie kwoty, jaką żąda za niego producent. A ta może przyprawić o ból głowy nawet majętne osoby. O cenie jednak później, a na razie poznajcie parametry sprzętu.

35-cali i kinowe proporcje obrazu

ASUS ROG Swift PG35VQ

Nowy monitor ma 35-cali i kinowe proporcje 21:9, dzięki czemu świetnie nadaje się do strzelanek, czy też wyścigów. Jego rozdzielczość wynosi 3440 x 1440 pikseli, natomiast czas reakcji to jedyne 4 ms. Największym atutem sprzętu jest jednak częstotliwość odświeżania obrazu, która wynosi 200 Hz, a dodatkowo można ją jeszcze podnieść. Natomiast technologia NVIDIA G-SYNC Ultimate gwarantuje znakomity kontrast, kolory oraz brak opóźnień.

ASUS ROG Swift PG35VQ

Konstruktorzy monitora poświęcili sporo uwagi podświetleniu. Posiada on więc technologię FALD, umożliwiającą strefowe przyciemnianie. Podświetlenie składa się z aż 512 oddzielnych stref, które mogą być niezależnie kontrolowane. Dzięki selektywnemu ich włączaniu lub wyłączeniu, uzyskujemy znacznie większy zakres dynamiczny obrazu. Sprzęt posiada też certyfikat DisplayHDR 1000, co oznacza że maksymalna jasność w każdej ze stref wynosi aż 1000 nitów. Ma również 90-procentowe pokrycie palety barw DCI-P3.

ASUS ROG Swift PG35VQ

Co ciekawe monitor posiada również własne chłodzenie. Producent wyposażył go w wentylator, który dba o odpowiednią temperaturę pracy. Jego sterowanie jest inteligentne, dzięki czemu podczas normalnej pracy jest praktycznie niesłyszalny.

Nie mogło w nim zabraknąć również audio. Posiada więc wbudowany DAC ESS 9118, który umożliwia odtwarzanie audio w jakości 24-bit/192 kHz, za pomocą gniada 3.5 mm. Jeśli natomiast chodzi o złącza, to mamy do dyspozycji DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.0.

ASUS ROG Swift PG35VQ nie będzie częstym widokiem na biurkach graczy

Gracze uwielbiają podświetlany sprzęt, więc ASUS ROG Swift PG35VQ również je posiada. Zastosowano tu najnowszą wersję technologii ROG Light Signature, która pozwala graczom zaprogramować własne wzorce świecenia oraz spersonalizować kolorystykę.

ASUS ROG Swift PG35VQ

Doszliśmy wreszcie do najważniejszej kwestii, czyli ceny tego behemota. Lepiej łapcie się za portfele, gdyż producent ustalił ją na 2699 funtów, czyli niemal 13 tys. zł. Sprzęt oferowany jest na brytyjskim rynku w przedsprzedaży, a niebawem będzie to można zakupić.

Źródło: Asus.com

You may also like...