Asus ZenFone 5 upodabnia się do iPhone’a X

Wygląda na to, że wzornictwo iPhone’a X będziemy widywać coraz częściej. Producenci innych smartfonów chętnie się nim inspirują, a kolejnym modelem, w którym go zobaczymy jest Asus ZenFone 5.

W sieci pojawiły się właśnie szkice nowego modelu. Jak widać na załączonym obrazku, smartfon będzie miał wygląd bardzo zbliżony do najdroższego smartfona Apple, którego na polskim rynku kupicie w cenie nieco ponad 4000 zł.

Przedni panel jest także pozbawiony czytnika odcisków palców, zaś w górnej części wyświetlacza znajduje się charakterystyczne wcięcie. Znajduje się w nim przednia kamera oraz różnego rodzaju sensory. Oczywiście zgodnie z obowiązującą modą, ekran tego produktu również ma proporcje 18:9 i rozdzielczość Full HD+. Nie znamy jednak jego dokładnego rozmiaru.

Na tylnym panelu w oko wpada podwójny moduł aparatu fotograficznego z soczewkami umieszczonymi pionowo, dokładnie tak jak w sprzęcie Apple. Dioda LED znajduje się jednak poniżej. Z tyłu da się także zauważyć czytnik odcisków palców, zaś na dolnej krawędzi port USB-C oraz 3,5 mm gniazdo słuchawkowe. Specyfikacja Asus ZenFone 5 nie jest znana, ale można założyć, że skoro będzie to flagowiec, to zapewne dostanie Snapdragna 845 oraz Androida 8.0 Oreo.

Asus ZenFone 5

Nowy sprzęt zostanie pokazany na targach MWC 2018, ale nie będzie to jedyny model Asusa. Producent chce tam pokazać także model Asus Zenfone 5 Lite. Z rendera opublikowanego przez Evana Blassa wynika, że będzie mieć cztery kamery. Z tyłu pojawią się sensory 2 x 16 MP, natomiast z przodu 2 x 20 MP. Ten model również dostanie 18:9 ekran Full HD+, choć na razie nie wiadomo czy będzie to 5,7″ czy 6″.

Asus ZenFone 5

Źródło: Theandroidsoul.com

You may also like...