ASUS ZenFone 6 w teście wytrzymałości

Zack Nelson sprawdził kolejny smartfon, poddając go swym torturom. Na jego warsztat trafił tym razem ASUS ZenFone 6, wyposażony w nietypową obrotową kamerę.

Znany youtuber JerryRigEverything, opublikował na swym kanale kolejny test nowoczesnego smartfona, w którym sprawdza jego wytrzymałość. Tym razem Zack Nelson przetestował solidność wykonania modelu ASUS ZenFone 6, który jest niezwykle interesujący ze względu na swą konstrukcję. Nowy smartfon tajwańskiego producenta, posiada bowiem obrotową kamerę.

Podstawowe testy wykonywane przez Zacka, smartfon przeszedł śpiewająco. Bardzo dobrze opierał się próbie zarysowania obudowy, a także osłon aparatów. Oczywiście rys nie da się całkowicie uniknąć, ale pojawiają się one dopiero po zastosowaniu twardszych narzędzi. Próba ognia także nie sprawiła niespodzianek. Wprawdzie pod bezpośrednim działaniem płomienia na ekranie pojawiła się czarna plama, ale bardzo szybko znikła. Również wyginanie obudowy nie spowodowało żadnych uszkodzeń sprzętu.

Zack nie mógł się też oprzeć dokładniejszemu przetestowaniu kamery. Jest to bardzo interesujący element wyposażenia smartfona, gdyż nie ma on kamery do selfie. Jej funkcję pełni więc tylna kamera umieszczona na wychylnym ramieniu, którą można skierować do przodu.

Jak można się domyślać, żywotność takich ruchomych elementów może nie być zbyt długa. W tym przypadku nie ma się jednak czego obawiać. Choć Nelson dość intensywnie testował kamerę, nie pojawiły się żadne problemy z jej funkcjonowaniem. Dobrą wiadomością jest również mechanizm chowania jej w razie upadku. Zanim telefon uderzy o ziemię, moduł zdąży się ukryć, dzięki czemu nie ulegnie zniszczeniu.

Niestety mechanizm wysuwania kamery ASUS ZenFone 6, stanowi również wadę tego smartfona. Ze względu na ruchome części nie jest on odporny na wodę i pył. Producent co prawda dołącza do niego specjalnie zaprojektowane przezroczyste etui, ale zapewnia ono tylko minimalną ochronę.

ASUS ZenFone 6

Źródło: YouTube.com

You may also like...