OPPO zaprezentuje smartfon z niewidoczną kamerą

Już w przyszłym tygodni OPPO zaprezentuje nam kolejną rewolucję na rynku smartfonów. Firma pokaże smartfon z przednią kamerą ukrytą pod wyświetlaczem.

Nie ulega wątpliwości, że OPPO jest liderem w stosowaniu nowoczesnych rozwiązań na polu aparatów w smartfonach. Chińska firma wykorzystuje w swych urządzeniach systemy pozwalające ukryć przednie kamery, dzięki czemu sprzęt prezentuje się dużo ładniej oraz nowocześniej. Kamery do selfie wysuwają się z obudowy dopiero wtedy gdy użytkownik zapragnie ich użyć. W ten sposób producent może zrezygnować ze stosowania brzydkich notchy.

OPPO chce jednak iść znacznie dalej i już w przyszłym tygodniu zaprezentuje nowy smartfon z niewidzialną kamerą. Tym razem producent nie zastosuje jednak mechanizmu jej wysuwania lecz ukryje pod wyświetlaczem. Będzie zamontowana w podobny sposób jak instaluje się czytniki odcisków palców, służące do odblokowania telefonu.

To bardzo interesujący pomysł, gdyż wiele osób na pewno będzie ciekawiło czy kamera ukryta pod wyświetlaczem zapewni taką samą jakość zdjęć. W końcu jej obiektyw przesłania szkło ekranu, więc producent będzie musiał mocno się napracować, by poradzić sobie z tym problem. Jak mu pójdzie, przekonamy się już 26 czerwca, gdyż w tym dniu odbędzie się oficjalna prezentacja nowego sprzętu.

Dodam tylko, że OPPO nie jest jedynym producentem, który planuje wykorzystanie tego pomysłu w komercyjnym produkcie. Pojawiały się bowiem plotki, że tą technologią jest zainteresowany również Samsung, ale wygląda na to, że Chińczykom uda się wyprzedzić koreańskiego giganta.

OPPO

Źródło: Weibo.cn

You may also like...