Twitter rezygnuje z jednej z najstarszych funkcji

Niska popularność funkcji geotagowania postów sprawiła, że Twitter postanowił z niej zrezygnować. Pozostawiono ją wyłącznie dla publikowanych zdjęć.

W 2009 roku, gdy media społecznościowe zaczynały dopiero zdobywać popularność, Twitter wprowadził u siebie funkcję precyzyjnego geotagowania. Nowa opcja umożliwiała wszystkim użytkownikom podawanie w postach swej dokładnej lokalizacji, której się znajdują. Była to funkcja stworzona głównie z myślą o osobach, które uwielbiają podróżować oraz chwalić się odwiedzanymi miejscami.

Nowość była całkowicie opcjonalna i korzystał z nich wyłącznie ten kto chciał. Wygląda jednak na to, że przydatność funkcji nie była zbyt wysoka i chyba niewiele osób z niej korzystało. Wielu skupiało się bowiem na hashtagach, zamiast na geolokacji do wyszukiwania informacji. Natomiast sporo osób nie używało funkcji ze względu na ochronę swej prywatności. Portal po 10 latach jej funkcjonowania, uznał wreszcie że nadszedł czas, by się jej pozbyć.

Na oficjalnym profilu pojawił się wpis, w którym firma informuje o rezygnacji ze wspomnianej opcji. Nie znika ona jednak całkowicie. Wprawdzie nie działa już z publikowanymi wpisami, ale użytkownicy nadal mogą z niej korzystać w przypadku zdjęć. Wrzucane na profile fotografie, wciąż mają opcję udostępnienia dokładnej lokalizacji, w której je zrobiono. To akurat ma sens, gdyż zdjęcia bardziej zachęcają do odwiedzenia danego miejsca, więc informacja gdzie się ono znajduje może być bardzo pomocna.

Twitter

Źródło: Twitter.com

You may also like...