Masz drukarkę 3D? Wkróce wydrukujesz sobie broń

O broni z drukarki 3D, pisałem już kilka tygodni temu, jednak w tym tygodniu, każdy posiadacz takiego urządzenia, będzie je mógł sobie wykonać w domowym zaciszu, dzięki planom udostępnionym przez Cody Wilsona.

Człowiek ten zapowiedział, że udostępni pełne plany broni o nazwie Liberator, które będzie można wykorzystać do wydrukowania prawdziwego karabinu. Wilson jest studentem prawa University of Texas, a także założycielem organizacji non-profit o nazwie Defense Distributed.

Jak donosi Forbes, Cody udostępni wykonane w CAD’dzie plany nowego karabinu, dzięki którym każdy może stać się posiadaczem broni, bez martwienia się o jakiekolwiek pozwolenia. Plany są oczywiście sprawdzone, ponieważ Wilson osobiście przetestował je, wykonując wszystkie 16 elementów. Jedyne części, które nie są z plastiku, to gwóźdź pełniący rolę iglicy, jak również niewielka część stali, dzięki której wykrywacze metali będą mogły wykryć broń. Chodzi o to, by karabin był zgodny z ustawą Undetectable Firearms Act, ponieważ idealnie nadawałby się dla terrorystów, ze względu na brak metalowych elementów.

Przypomnę, że Wilson, posiadający federalną licencję na dystrybucję i sprzedaż broni, uruchomił niedawno witrynę Defcad, na której ludzie dzielą się planami elementów broni i mogą ulepszać projekty.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...