OneDrive kończy z nieograniczonym miejscem w internetowym dysku

OneDrive to kolejny dysk w chmurze, który zrezygnował z oferowania użytkownikom nieograniczonej przestrzeni na dane. Microsoft ograniczył ją do zaledwie 1 TB.

Jak donosi Android Police, Microsoft wprowadził zmiany w ofercie popularnego dysku OneDrive, znacznie zmniejszając dostępną przestrzeń nadane. Użytkownicy nie mogą już przechowywać w chmurze nieograniczonej ilości plików, gdyż teraz do dyspozycji mają tylko 1 TB miejsca.

W ostatnich latach wiele usług wprowadziło limity ilości przechowywanych danych, a zaliczymy do nich m.in. Google Photos oraz Dropbox. Teraz podobne ograniczenia wprowadził również Microsoft, który jako ostatni dostawca, oferował nieograniczoną przestrzeń we własnej usłudze OneDrive.

Jeszcze do niedawna użytkownicy usługi mieli do wyboru jedną z subskrypcji dla biznesu, który za 10 dolarów miesięcznie oferował możliwość przechowywania w chmurze nieograniczonej ilości plików. Microsoft zrezygnował jednak z tego planu abonamentowego, pozostawiając nowym użytkownikom tylko jedną opcję z limitem 1 TB przestrzeni dyskowej.

Należy tu wyjaśnić, że zmiana wprowadzona w życie w lipcu bieżącego roku, dotyczy tylko nowych użytkowników. Aktualni subskrybenci nadal mogą korzystać z dotychczasowego pakietu, odnawiając licencję oraz dodając nowych użytkowników.

Rzecznik koncernu wyjaśnił również, że uproszczono proces zakupu usługi klientom biznesowym. Jeśli nie chcą korzystać z biurowego pakietu Office 365, wówczas dostęp do OneDrive będzie ich kosztował tylko 5 dolarów miesięcznie. Sam pakiet Microsoft 365 Business Basic kosztuje 6 dolarów miesięcznie za użytkownika. Natomiast usługa Microsoft 365 Business Standard, kosztuje 12,50 dolarów miesięcznie za jednego użytkownika.

Co prawda dla większości użytkowników 1 TB przestrzeni dyskowej powinien w zupełności wystarczyć. Rezygnacja z możliwości przechowywania nieograniczonej ilości danych, może zmniejszyć konkurencyjność tej usług. Szczególnie że, na rynku istnieje wiele firm, które nadal oferują nieograniczoną przestrzeń.

OneDrive
Źródło: Microsoft

You may also like...