Atari stworzy własną kryptowalutę

Firma Atari chce dołączyć do Kodaka i zamierza stworzyć własną kryptowalutę. Jej cyfrowy pieniądz nazywa się Atari Token i wkrótce wejdzie do użytku.

Kryptowaluty nie tylko wzbudzają wielkie emocje u zwykłych ludzi, którzy inwestując w koparki liczą, że dorobią się milionów. Coraz większe zainteresowanie cyfrowym pieniądzem widać także wśród dużych firm, a niektóre z nich tworzą własne kryptowaluty.

Parę miesięcy temu plany stworzenia kryptowaluty ujawnił Kodak, a jak niedawno pisałem, spotkały się one z dużym zainteresowaniem rynku. Kilka tysięcy inwestorów jest bowiem zainteresowanych wyłożeniem pieniędzy na nowy pieniądz. A teraz własną walutę planuje stworzyć także Atari, które jakiś czas temu podjęło próbę powrotu na rynek.

Firma już w grudniu zeszłego roku zapowiedziała stworzenie cyfrowego pieniądza, a teraz ujawniła nieco więcej szczegółów na jego temat. Wiemy, że nosi on nazwę Atari Token, a powstanie przy współudziale firmy Infinity Networks, której pakiet akcji nabyło jakiś czas temu. Przedsiębiorstwo rozwija bowiem platformę rozrywkową obejmującą filmy i gry wideo. Platforma bazować ma na technologii blockchain i kryptowaluta bardzo przyda się w nowym przedsięwzięciu. Koncern wspólnie z firmą Pariplay zamierza bowiem uruchomić w tym roku nowe kasyno online, w którym będą wykorzystywane jej gry i w której można będzie płacić kryptowalutą.

Pomysł stworzenia Atari Token został dobrze przyjęty przez rynek. Po ogłoszeniu tej decyzji akcje firmy poszły w górę o 60 procent.

Atari

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...