Nowa aktualizacja Pixel 2 zwiększa zużycie energii

Lista problemów związanych ze smartfonami Google Pixel 2 oraz 2 XL, coraz bardziej się wydłuża. Kolejne kłopoty spowodowała nowa aktualizacja oprogramowania, która powoduje grzanie się sprzętu i szybsze wyczerpywanie energii.

Google Pixel 2 ewidentnie się nie udał. Użytkownicy mają bowiem z tym modelem nieustanne problemy, utrudniające korzystanie ze sprzętu. Ich lista jest coraz dłuższa, a zaliczymy do niej m.in., wypalanie się ekranów, problemy z mikrofonem oraz wiele innych usterek.

Właśnie pojawiły się kolejne kłopoty, spowodowane najwyraźniej przez najnowszą aktualizację oprogramowania. W sieci pojawia się bowiem coraz więcej skarg, a dotyczą one grzania się sprzętu oraz znacznie szybszego wyczerpywania się baterii. Posiadacze smartfona informują o problemach nie tylko na oficjalnym forum tego modelu, ale także na Twitterze oraz Reddicie, przy czym najwięcej skarg dotyczy właśnie wysokiej temperatury smartfona.

Oczywiście nie jest ona na tyle wysoka, by nie dało się używać sprzętu. Jednak zdecydowanie wyższa niż powinna być i to nawet wówczas, gdy telefon jest na czuwaniu. Nagrzewanie się telefonu powoduje także zdecydowanie szybsze zużycie baterii, aczkolwiek nie u wszystkich na takim samym poziomie. Niektórzy posiadacze Google Pixel 2 twierdzą, że akumulator wyczerpuje się bardzo szybko, inni natomiast uważają, że choć zużycie jest szybsze, to nie ma tragedii. W skrajnych przypadkach, po godzinie włączonego ekranu potrafi jednak wyczerpać się aż połowa akumulatora.

Na razie trudno powiedzieć jaki zasięg ma ten problem, jednak liczba skarg pojawiających się w sieci sugeruje, ze może być spory. Google na razie nie zabrało głosu w tej sprawie, więc nie wiadomo kiedy problem zostanie rozwiązany.

Pixel 2

Źródło: 9to5google.com

You may also like...