Audi e-tron na które stać będzie każdego

Koncern Audi zaprezentował kolejny pojazd z elektrycznym napędem. Jest nim Audi e-tron Scooter, czyli nowoczesna i funkcjonalna hulajnoga idealna do jazdy po mieście.

Audi e-tron to stylowy i bardzo nowoczesny samochód wyposażony w napęd elektryczny. Cena tego auta jest jednak bardzo wysoka, więc nie każdego stać na jego zakup. Firma z Ingolstadt oferuje jednak równie ekologiczny, a przy tym znacznie tańszy środek transportu należący do tej samej rodziny.

Producent zaprezentował właśnie elektryczną hulajnogę nim Audi e-tron Scooter. Nie jest to jednak zwykła hulajnoga, gdyż ten produkt w odróżnieniu od standardowych modeli posiada cztery koła. Jest więc zdecydowanie bardziej stabilniejszy podczas jazdy. Natomiast w lepszej kontroli nad pojazdem pomaga całkowicie nowy system sterowania opracowany przez Audi.

Gadżet posiada oczywiście kierownicę, ale użytkownik steruje poprzez przenoszenie swego ciała z jednej strony na drugą. Umożliwia to wykonywanie znacznie ciaśniejszych skrętów. Dodatkowo umieszczono w niej gaz oraz system hamowania z odzyskiwaniem energii. Standardowy hamulec hydrauliczny znajduje się natomiast pod stopą, a dodatkowo działa jako wsteczny, czyli hulajnoga może poruszać się do tyłu.

Audi e-tron Scooter

Kierownica to służy jednak nie tylko do zachowania równowagi podczas jazdy oraz przyspieszania. Projektanci umieścili w niej baterię, a także wyświetlacz pokazujący ile jeszcze pozostało w niej energii. Zasięg na jednym ładowaniu około 20 km.

Audi e-tron Scooter posiada wbudowane przednie i tylne światła LED zwiększające widzialność pojazdu, a także Bluetooth. Umożliwia synchronizację ze smartfonem, pozwalając spersonalizować charakterystykę pojazdu, a dodatkowo działa jak system antykradzieżowy.


Audi e-tron Scooter jest oczywiście składane, by ułatwić transport oraz przechowywanie. Niestety na możliwość zakupu tego sprzętu będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Nie będzie też tani, gdyż według sugestii producenta trzeba będzie za niego zapłacić 2000 euro.

Audi e-tron Scooter

Źródło: Theverge.com

You may also like...