Pracownicy Audi testują nowoczesne egzoszkielety

Audi testuje egzoszkielety na liniach produkcyjnych w swych fabrykach. Noszący je robotnicy będą dzięki temu znacznie efektywniej pracować, gdyż urządzenie odciąży ich mięśnie.

Jeszcze kilka lat temu egzoszkielety widziane były jedynie na filmach. Dziś te urządzenia są coraz częściej spotykane w realnym świecie i wykorzystywane są podczas różnych zadań. Być może już wkrótce staną się stałym wyposażeniem w fabrykach niemieckiego koncernu Audi.

Firma z Ingolstadt rozpoczyna w swych fabrykach testy egzoszkieletów, zaprojektowanych specjalnie dla robotników pracujących przy liniach produkcyjnych. Urządzenie ważące około trzech kilogramów zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić wsparcie dla górnej części działa podczas podnoszenia ciężarów. Jest to więc metalowa rama, z elementami mocowanymi do górnej oraz dolnej części ciała, jak również pleców, która dzięki odpowiednim połączeniom wspiera nasze mięśnie.

Audi twierdzi, że egzoszkielety redukują naprężenie pleców o około 20-30 procent, a przy tym umożliwiają wykonywanie normalnej pracy bez ograniczenia ruchów. Sprzęt jest bowiem lekki oraz elastyczny, więc użytkownik może chodzić, obracać się i rozciągać tak jak zwykle.

Obecnie nowa technologia testowana jest w fabrykach w Ingolstadt oraz Neckarsulm. Pracownicy wykorzystują ją m.in., do wyjmowania ciężkich podzespołów ze skrzyń.

egzoszkielety

egzoszkielety

egzoszkielety

egzoszkielety

Źródło: Audi-mediacenter.com

You may also like...