Baidu może testować autonomiczne auta w Chinach

Choć wypadek Ubera nieco ostudził zapał fanów samojeżdżących pojazdów, to nie zniechęcił innych ich producentów. Baidu poinformowało właśnie, że będzie mogło testować swe autonomiczne auta na ulicach chińskich miast.

Wypadek, w którym kilka dni temu brał udział samojeżdżący samochód Ubera sprawił, że wiele osób zastanawia się na ile bezpieczna jest taka technologia. Nie zniechęca to jednak innych firm do jej dalszego rozwijania i testów. A jedną z nich jest chiński gigant internetowy Baidu.

Firma już od kilku lat pracuje nad takimi pojazdami i współpracowała na tym polu m.in., z koncernem BMW. Jej technologia jest coraz bardziej zaawansowana, gdyż jak donoszą media, Baidu będzie mogło testować swe autonomiczne auta na ulicach chińskich miast. Koncern dostał właśnie zgodę na przeprowadzanie takich sprawdzianów na ulicach Pekinu. Zgoda obejmuje możliwość poruszania się po 33 publicznych drogach w mniej zaludnionych dzielnicach miasta, na przestrzeni około 100 km.

Dodam, że Baidu nie jest jedyną chińską firmą pracującą nad takimi pojazdami. Nie ma jednak fabryk i doświadczenia, by produkować je samodzielnie. W zeszłym roku opracowała natomiast specjalną platformę przeznaczoną dla koncernów motoryzacyjnych, dzięki której będą mogli zacznie szybciej wprowadzać takie pojazdy na rynek. Firma ma nadzieję, że autonomiczne auta pojawią się na drogach już w przyszłym roku.

autonomiczne auta

Źródło: Reuters.com

You may also like...